• Czytanie pobudza wyobraźnię. Młodzież – dzieciom 04 LUTY 2019

• 21.08.2020 13:50
        • Z inicjatywy Pani bibliotekarki oraz dziewczyn z kl. VII Alicji Tomczyszyn, Nikoli Wojciechowskiej, Zuzanny Marciniak, Weroniki Arkit oraz Amelii Wilde, dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy. Starsze koleżanki pięknie odczytały maluchom znane i lubiane wiersze m. in. „Samochwała”, „Leń, „Chrząszcz brzmi w trzcinie”, „Tańcowała igła z nitką”, „Grzebień i szczotka” oraz „Mucha”. Dzieci po wysłuchaniu wierszy odpowiadały na pytania oraz powtarzały śmieszne łamańce językowe. Siódmoklasistki przygotowały dla każdego dziecka zakładki do książek, które mają zachęcić przedszkolaków do obcowania z literaturą. Następnie maluchy rysowały to co zapamiętały z zaprezentowanych wierszy.

Dziękujemy bardzo za tą piękną inicjatywę i zapraszamy częściej.

• Zabawy konstrukcyjne 04 PAŹDZIERNIK 2018

• 21.08.2020 13:49
        • Układanie klocków to świetna zabawa. Przedszkolaki postanowiły zbudować z klocków swój dom, który później została fotografowany przez profesjonalnych fotografów ;-).

• Powiatowe Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka  04 PAŹDZIERNIK 2018
        • Powiatowe Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka 04 PAŹDZIERNIK 2018

• 21.08.2020 13:47
        • Dzięki uprzejmości Przedszkola Gminnego w Jeninie oraz Szkoły Podstawowej w Jeninie dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w celebrowaniu swojego święta, czyli Dnia Przedszkolaka. Organizatorzy zadbali o rozmaite atrakcje dla dzieci. Był zamek dmuchany, który cieszyła się największym powodzeniem wśród przedszkolaków, były zwierzątka z balonów oraz pokaz pierwszej pomocy. Dzieci mały okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły w Jeninie pt. „Śpiąca Królewna i Siedmiu Krasnoludków” oraz krótką inscenizacji nt. zdrowego odżywiania się. Przedszkolaki skorzystały nie tylko z waty cukrowej, ale również ze zdrowych przekąsek w postaci owoców. Zwieńczeniem imprezy było wręczenie medali oraz zabawki, którą dzieci otrzymały od p. Małgorzaty Domagały Starosty Gorzowskiego. Wszyscy zerówkowicze zgodnie stwierdzili, że było super.