• Śniadanie daje moc 2020

• 28.05.2021 08:07
        • ŚNIADANIE DAJE MOC”

6 listopada 2020r. została przeprowadzona akcja, która co roku cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów. Celem przedsięwzięcia jest promocja zdrowego stylu życia, dbanie o najważniejszy posiłek dnia jakim jest śniadanie, umiejętność wyboru zdrowych produktów i przyrządzania posiłków.

Z uwagi na pandemię klasy 0-3 przeprowadziły akcję w szkole, natomiast klasy 4-8 przygotowały zdrowe kanapki i potrawy w domu. Zostały przeprowadzone lekcje wychowawcze , na których uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływa na ich zdrowie ma odżywianie i aktywność fizyczna. Młodzież wykonała również plakaty promujące zdrowy tryb życia.

Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie w akcję. I pamiętajcie : W zdrowym ciele -zdrowy duch!

Opracowała: Beata Stankiewicz

Zdjęcia: Aleksandra Krzyżanowska (kolaż zdjęć, strona Fb)

• Dzień Ziemi 2021

• 28.04.2021 08:59
        • W dniu 14.04.2021r.obchodzimy w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia oraz Dzień Ziemi.Podczas nauki stacjonarnej dzień ten  jest  szczególnie wyczekiwany przez  uczniów ,ponieważ w ramach lekcji uczestniczą oni w rozgrywkach sportowych,oraz wykazują się  wiedzą o zdrowiu.Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tak właśnie będziemy  się bawić.Przy nauczaniu zdalnym nasi uczniowie też nas nie zawiedli.Wykonali piękne  plakaty o powyższej tematyce.Na lekcjach wychowania fizycznego  dowiedzieli się o czynnikach wpływających na zdrowie oraz ważnej aktywności fizycznej wpływającej na nasze samopoczucie.Starsi uczniowie na lekcjach biologii wzięli udział w Turnieju wiedzy o zdrowiu i ekologii.Najlepsza okazała się klasa VÌÌ,drugie miejsce klasa VIII i III miejsce klasa VI.Wszystkie klasy wykazały się dużą wiedzą w tych tematach.Na zwycięzców w szkole będzie czekać nagroda niespodzianka.Uczniowie obejrzą również prezentację o naszej planecie.Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.Już nie możemy doczekać się tych dni w przyszłym roku. Do zobaczenia.
          Opracowała: Edyta Gaca
        • Śniadanie daje moc 2019

• 24.08.2020 09:10
        • 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ustanowiony został w 2007 r. i od tej pory obchodzony jest w wielu krajach Unii Europejskiej.

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przeprowadziliśmy ją również 8 listopada i wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas.

O godz. 7.30 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o ważnych zasadach decydujących o zdrowym odżywianiu. Przygotowali ją uczniowie klasy VI.

Przeprowadzone zostały dwa konkursy. Przygotowali je i prowadzili również dziewczęta i chłopcy z klasy VI. Uczniowie klas 0-III, na podstawie zapachu i kształtu, musieli rozpoznać co to za warzywo lub owoc. Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie ze znajomości produktów żywieniowych i zasad zdrowego trybu życia. Nagrodami w konkursach były piękne, zdrowe jabłka.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Uzbrojeni w wiedzę o zdrowych produktach, uczniowie przystąpili do przyrządzania śniadania. Na szkolnych stołach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, naleśniki z owocami, tosty. Nie zabrakło również koktajli, wody, mleka. Ta zespołowa praca zakończyła się wspólnymi śniadaniami w klasach,
          z wychowawcami.

Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Opracowałaq: Elźbieta Pozorska