• Śniadanie daje moc 2018 15 LISTOPAD 2018

• 24.08.2020 08:51
        • Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

W tym roku tę akcję przeprowadziliśmy 7 listopada. Wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas. Tego dnia wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat zasad zdrowego odżywiania oraz znaczenia śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. To dzięki niemu uczniowie mają energię do nauki i zabawy, lepiej koncentrują się na wykonywanych zadaniach. Uzbrojeni w wiedzę o zdrowych produktach uczniowie przystąpili do przyrządzania śniadania. Na szkolnych stołach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, naleśniki z owocami. Nie zabrakło również koktajli, wody, mleka. Ta zespołowa praca zakończyła się wspólnymi śniadaniami klas
          z wychowawcami.

Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Mamy nadzieję, że zasada "do szkoły po śniadaniu i ze śniadaniem" będzie przestrzegana przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Opracowała Elżbieta Pozorska

• TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ 30.10.2018

• 24.08.2020 08:50
        • W dniu 03.10.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas IV i V wzięli udział w TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ,który odbył się w Jeninie. Po bardzo zacietej walce w klasyfikacji końcowej zarówno dziewczynki jak i chlopcy zdołali wywalczyć III miejsce. Cieszy fakt,że wszystkie szkoły w naszej gminie prezentowaly podobny poziom, a mecze kończyły się przeważnie różnicą jednej bramki.Wszystkim zawodnikom dziękujemy za walkę i godne reprezenowanie naszej szkoły.

Opracowała: Edyta Gaca

• Młody Rolnik etap II 01 PAŹDZIERNIK 2018

• 24.08.2020 08:48
        • W dniu 29 września 2018 dzieci z klasy I pod okiem wychowawcy Pani Elżbiety Matuszek wykonały piękne i zdrowe kanapki. Do ich wykonania zostały wykorzystane wcześniej posadzone warzywa. To kolejny etap projektu Unii Europejskiej „Młody rolnik”, który zachęca do zdrowego stylu życia, postaw ekologicznych a przede wszystkim podkreśla ważną rolę rolników w życiu codziennym mieszkańców Europy.

Monika Wilk-Kang - bibliotekarz

• BIEGANIE może być fajne.27 WRZESIEŃ 2018

• 24.08.2020 08:47
        • W dniu 25.09.2018r. dwudziestu uczniów naszej szkoły uczestniczylo w GMINNYCH BIEGACH ULICZNYCH w BOGDAŃCU .W klasyfikacji zbiorowej walczyliśmy III miejsce. Indywidualne medale zdobyli w swoich kategoriach wiekowych:Jakub Imbierowicz I miejsce ,Jakub Jaroszewicz II miejsce ,Zuzia Marciniak II miejsce oraz Seweryn Siudajewski III miejsce. Po przyjezdzie do szkoły odbył się uroczysty apel,na którym pani dyrektor Natalia Pisula pogratulowala sportowcom. Dziękujemy za fajną zabawę i rywalizację pełną emocji. Mamy nadzieję,ze dzięki takim imprezom coraz więcej uczniów przekona się, iż BIEGANIE może być fajne.
        • Projekt "Młody rolnik" 17 WRZESIEŃ 2018

• 24.08.2020 08:44
        • zkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie realizuje projekt: „Młody Rolnik” zgłoszony i realizowany przez nauczyciela: Monikę Wilk-Kang. Specjalnie przygotowane scenariusze zajęć przez Komisję Europejską oraz Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w ścisłej współpracy z nauczycielami i ekspertami w zakresie edukacji, mają przybliżyć dzieciom znaczenie rolnictwa, ekologii oraz zachęcić do zdrowego jedzenia warzyw i owoców. Uczniowie otrzymali zestaw nasion, które zostały zasadzone i o które będzie dbała klasa I – pod opieką wychowawcy Elżbiety Matuszek. Kiedy pojawią się już samodzielnie wyhodowane warzywa – dzieci przygotują pyszne kanapki i sałatki. Szkoła wspiera zdrowy rozwój uczniów i zachęca do postaw ekologicznych.

Monika Wilk-Kang