• Projekt "Młody rolnik" 17 WRZESIEŃ 2018

• 24.08.2020 08:44
      • zkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie realizuje projekt: „Młody Rolnik” zgłoszony i realizowany przez nauczyciela: Monikę Wilk-Kang. Specjalnie przygotowane scenariusze zajęć przez Komisję Europejską oraz Dyrekcję Generalną ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w ścisłej współpracy z nauczycielami i ekspertami w zakresie edukacji, mają przybliżyć dzieciom znaczenie rolnictwa, ekologii oraz zachęcić do zdrowego jedzenia warzyw i owoców. Uczniowie otrzymali zestaw nasion, które zostały zasadzone i o które będzie dbała klasa I – pod opieką wychowawcy Elżbiety Matuszek. Kiedy pojawią się już samodzielnie wyhodowane warzywa – dzieci przygotują pyszne kanapki i sałatki. Szkoła wspiera zdrowy rozwój uczniów i zachęca do postaw ekologicznych.

Monika Wilk-Kang