• Śniadanie daje moc 2019

• 24.08.2020 09:10
      • 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Ustanowiony został w 2007 r. i od tej pory obchodzony jest w wielu krajach Unii Europejskiej.

Nasza szkoła kolejny raz przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Przeprowadziliśmy ją również 8 listopada i wzięli w niej udział uczniowie wszystkich klas.

O godz. 7.30 spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o ważnych zasadach decydujących o zdrowym odżywianiu. Przygotowali ją uczniowie klasy VI.

Przeprowadzone zostały dwa konkursy. Przygotowali je i prowadzili również dziewczęta i chłopcy z klasy VI. Uczniowie klas 0-III, na podstawie zapachu i kształtu, musieli rozpoznać co to za warzywo lub owoc. Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w konkursie ze znajomości produktów żywieniowych i zasad zdrowego trybu życia. Nagrodami w konkursach były piękne, zdrowe jabłka.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Uzbrojeni w wiedzę o zdrowych produktach, uczniowie przystąpili do przyrządzania śniadania. Na szkolnych stołach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, naleśniki z owocami, tosty. Nie zabrakło również koktajli, wody, mleka. Ta zespołowa praca zakończyła się wspólnymi śniadaniami w klasach,
        z wychowawcami.

Dziękujemy wychowawcom i rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej akcji.

Opracowałaq: Elźbieta Pozorska