• Bal przebierańców 2020
     • Bal przebierańców 2020

     • Tradycjom stało się, że w karnawale organizowane przebierane bale :-). Tak było i u nas w szkole. Nasz maluchy pięknie się poprzebierały i wspaniale się bawili. Na balu, jak to bywa, były zabawy z nagrodami oraz najważniejszy konkurs na króla i królową balu. Zdobycie tytułu nie było trudne, wystarczyło wspaniale się bawić i mieć oryginalne przebranie. Dzięki temu królem został Dominik Szepietowski z kl. II, a królową Zuzanna Łukomska również z klasy. Na zakończenie zabawy para królewska zatańczyła wspólnie w kółku.

     • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     • W piątek 24 stycznia odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie dla Babć i Dziadków. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III przygotowali program artystyczny, w którym poprzez tańce, wierszyki i piosenki przekazały swoim Dziadkom najlepsze życzenia i duuuużo uśmiechów. Finałem było oczywiście „Sto lat” i przekazanie upominków. Nasi kochani Seniorzy nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami i całusami. /M.Sowa/

     • REKRUTACJA 2020

     • REKRUTACJA do oddziału przedszkolnego, klasy Iw Szkole Podstawowej im. Jana Pawła IIw Lubczynie na rok szkolny 2020/2021

      Rekrutacja prowadzona będzie w dniach od 10 lutego 2020r.do 17 lutego 2020r.Wnioski do pobrania na stronie szkoły lubw sekretariacie szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły.

      Dyrektor

      Natalia Pisula

    • 10 stycznia 2020 – XIII GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Nad światem cicha noc” w Bogdańcu
     • 10 stycznia 2020 – XIII GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „Nad światem cicha noc” w Bogdańcu

     • 2O grudnia 2019r. w naszej szkole miał miejsce Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 15 wokalistów oraz zespół „Wesołe nutki”. Był on jednocześnie eliminacjami do XIII Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Bogdańcu. Jury zakwalifikowało do udziału w konkursie gminnym 4 solistów. W roli widzów, w nagrodę pojechał na konkurs również zespół.

      Werdykt jury ze szkoły w Lubczynie okazał się trafiony na 100%, gdyż cała nasza reprezentacja wróciła z dzisiejszego konkursu gminnego w Bogdańcu z nagrodami. Zuzia z kl.V otrzymała nagrodę Grand Prix, Alicja z kl.VIII została laureatem 1 miejsca w kategorii klas VII-VIII, Wiktoria z kl.VI – 2 miejsce w kategorii kl. IV – VI, a Mateusz otrzymał wyróżnienie w kategorii kl. IV – VI. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

      Opr. K.Sowa

    • Świątecznie w naszej szkole
     • Świątecznie w naszej szkole

     • Świąteczna atmosfera na dobre zagościła w naszej szkole 20 grudnia 2019 roku. Najpierw odbyły się klasowe wigilie, w trakcie których uczniowie z wychowawcami i rodzicami śpiewali wspólnie kolędy, próbowali tradycyjnych potraw i przełamali się opłatkiem.

      Po spotkaniach klasowych wszyscy przenieśli się na salę gimnastyczną, gdzie uczniowie klasy VI wspierani przez chór z klasy ósmej wystąpili w przedstawieniu jasełkowym pt. „W niebie, w piekle i na ziemi” przygotowanym pod kierownictwem p. Anny Czujko. Scenę w tym roku zdominowały anioły i diablęta, które obwieściły narodziny małego Jezusa.

      Po przedstawieniu jasełkowym odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

      Anna Czujko

    • Konkurs na kalendarz adwentowy w języku niemieckim
     • Konkurs na kalendarz adwentowy w języku niemieckim

     • Konkurs łaczył w sobie różne cele: oprócz nawiązania do tradycji w krajach niemieckojęzycznych wpłynął na rozwój zainteresowań językowych i plastycznych uczniów, ich wyobraźni i kreatywności. Wykonane kalendarze stanowią miły akcent świąteczny i zdobią piętro naszej szkoły. Komisja konkursowa doceniła zaangażowanie i inwencję twórczą uczniów i nagrodziła wszystkich uczestników. Piekne kalendarze przygotowali: Mateusz Sawicki kl. V, Wiktoria Sawicka kl. VI, Kinga Suchto kl. V, Oliwia Krasicka kl. V, Emilia Lubczyńska kl. VIII, Amelia Lubczyńska kl. V, Milena Piasecka kl. II, Paulina Listowska kl. VI, Karolina Stankiewicz kl. VI, Klaudia Barecka kl. VII i Patrycja Kurowska kl. V.

       Beata Kisielewicz-Chwirot

    • Warsztaty artystyczne Karuzela - grudzień
     • Warsztaty artystyczne Karuzela - grudzień

     • Miesiąc grudzień jest czasem wyjątkowym, bo przedświątecznym. W związku z tym warto by było pomyśleć o tym, żeby sprawić radość innym, a zwłaszcza osobom potrzebującym  i samotnym. Właśnie na zajęciach dzieci zrobiły dla potrzebujących kule mocy, czyli zdrową, słodką przekąskę, która trafi do osób samotnych .  Dzieci czerpały szczerą radość mogąc zrobić coś dla drugiego człowieka. Oczywiście po przygotowaniu przekąski uczniowie zrobnili dla niej opakowanie. Mamy nadzieje, że prezenty przyniosły radość osobom, które je otrzymały.

      Maja Jacenik

    • Mikołajki 2019
     • Mikołajki 2019

     • W tym roku nasi uczniowie byli bardzo bardzo grzeczni 😉 i dlatego odwiedził nas Mikołaj i podarował słodkie upominki. Dziękujemy Mikołajowi.

      Opracowała: Maja Jacenik

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Obchody tego dnia stały się już naszą szkolną tradycją. Także w tym roku uczniowie i wychowawcy klas V-VIII wykazali się ogromną pomysłowością

      i zangażowaniem w ten projekt. Mieliśmy okazję podziwiać prezentacje czterech krajów europejskich, plakatów, flag, potraw. Najwięcej emocji wzbudziły pokazy artystyczne przeplatane tańcem i śpiewem. Na scenie pojawiły się gwiazdy europejskiej estrady. W oczach komisji i publiczności pierwsze miejsce zdobyła bezapelacyjnie klasa V (prezentująca Hiszpanię), drugie miejsce klasa VIII (Czechy), trzecie miejsce klasy VI (Francja) i VII (Polska). Klasa VIII zaprezentowała scenki n/t dlaczego warto uczyć się języków obcych. W międzyczasie odbywały się konkursy: na temat znajomości flag oraz stolic krajów europejskich. Zwycięzcą I konkursu został Jakub Imbierowicz z kl. VII, II miejsce zajął maciej Widera z kl. VIII. Z kolei najlepszą znajomością stolic wykazał się Seweryn Siudajewski z kl. VII.

      W związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczyciele

      1. niemieckiego i angielskiego ogłosili konkurs plastyczny na plakat o tematyce:
      2. niemiecki i angielski jest cool. Plakaty stanowiły część dekoracji a ich wykonawcy zostali nagrodzeni. Uczestnicy wszystkich konkursów otrzymali nagrody a zwycięska klasa V słodki upominek.

      Beata Kisielewicz-Chwirot

     • Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego „Weltsprachen Kinder”

     • 13 listopada 2019 chętni uczniowie przystąpili do konkursu z języka niemieckiego o zasięgu ogólnopolskim „Weltsprachen Kinder”, organizowanego przez Wydawnictwo Synapsa Sp. z o.o. Edycja jesienna konkursu skierowana była do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych.

      Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Sawicki, Zuzanna Arkit, Nikolas Wojciechowicz, Wiktoria Sawicka, Wiktoria Siemińska, Magdalena Siedlecka, Nikola Ossowska, Oliwia Kretus i Weronika Arkit. Uczniowie zmierzyli się

      z testem sprawdzającym rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz gramatykę i słownictwo. Ogłoszenie wyników nastapi 31.12.2019. Trzymamy kciuki. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oceną celującą

      z języka niemieckiego i otrzymaja gwarantowane upominki od organizatora.

      Beata Kisielewicz-Chwirot

    • Andrzejki 2019
     • Andrzejki 2019

     • W poprzedni czwartek (28.11.2019) w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, w której uczestniczyły dzieci z klas 0-III. Jak przystało na prawdziwą dyskotekę były kolorowe światła, a muzykę odtwarzał profesjonalny Dj ;-). W przerwach między utworami uczniowie mili okazję poznać swoją przyszłość dzięki wróżbą andrzejkowym. Dzieci dowiedziały się m.in. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości czy jak będzie miała na imię ich sympatia. Wszystkie wróżby dzieci przyjęły z „przymrużeniem oka”. Zabawa była świetna. Zapraszamy za rok.

      Maja Jacenik

    • Warsztaty artystyczne Karuzela
     • Warsztaty artystyczne Karuzela

     • We wtorek dzieci z klas 1-3 odwiedziły ponownie MOS w Gorzowie Wlkp. W trakcie warsztatów dowiedzieliśmy  się jak wyglądał teatr antyczny.  Usłyszeliśmy, że w odległych czasach aktorami byli przeważnie mężczyźni oraz że nosili oni maski przedstawiające różne emocje. Uczniowie stworzyli maski przedstawiające niektóre emocje (strach, gniew, śmiech, smutek). Wszystkim podobała się ta forma ekspresji twórczej.  Z niecierpliwością czekamy na następne warsztaty za miesiąc.

      Maja Jacenik

    • Zawody unihokej 2019
     • Zawody unihokej 2019

     • W dniu 15.11.2019r.w Bogdańcu odbyły się zawody unihokeja.Odbywały się one w bardzo przyjaznej i sportowej atmosferze.Unihokej jest grą dość rzadko występującą na lekcjach wychowania fizycznego,dlatego byliśmy bardzo miło zaskoczeni fantastyczną grą i zaangażowaniem naszych uczniów.Dziękujemy za sportowe emocje wszystkim uczestnikom turnieju.Edyta Gaca

     • Wizyta Dzielnicowej Gminy Bogdaniec Pani Ewy Szymczak

     • 13 listopada odbyło się spotkanie z Dzielnicową Gminy Bogdaniec Panią Ewą Szymczak. Uczniowie z kl.I-III z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa  podczas poruszania się po drogach pieszo, rowerem, samochodem z rodzicami oraz kontaktów z osobami starszymi, których nie znają. Dzieci poprawnie odpowiadały na pytania, podawały mnóstwo przykładów oraz dzieliły się spostrzeżeniami dotyczącymi tematu. Doskonale pamiętały numery alarmowe! Pani Ewa przypomniała dzieciom, że już nie obowiązuje nr 999 na pogotowie ratunkowe, tylko 112. Nie obyło się bez niespodzianki - dzieci mogły posiedzieć w samochodzie służbowym! Niektórym tak się spodobało, że nie chcieli wyjść! Bardzo dziękujemy Pani Dzielnicowej, że pośród tylu zadań znalazła czas na spotkanie z naszymi uczniami.

      Małgorzata Sowa

     • ,,Autostrada do szkoły”

     • W ramach kampanii „Autostrada do szkoły” – 23 października 2019r.w naszej szkole odbyły się multimedialne warsztaty. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas I – III. Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli Autostrady Wielkopolskiej z pomocą specjalnie stworzonej przez spółkę aplikacji z wykorzystaniem technologii VR (Virtual Reality). Dzieci przeniosły się na wirtualną ulicę, do wirtualnego miasta wyposażone w specjalnie przygotowane dla nich gogle. Poruszały się po wirtualnych drogach, a podczas zabawy uczyły się zasad ruchu drogowego. Dzieci miały udostępnione interaktywne stoły iTable, dzięki którym zajęcia zamieniły się w podróż po świecie zaawansowanej technologii. Uczniowie starali się poruszać zgodnie z przepisami drogowymi, oraz rozwiązywali specjalnie dla nich przygotowane quizy. Podczas zajęć obejrzały również film przygotowany przez ambasadora całej kampanii Jarosława Boberka, legendy polskiego dubbingu, którego uwielbiają wszyscy – nawet rodzice.

      „Autostrada do szkoły” to kompleksowy program kształcenia, łączy naukę, zabawę oraz innowacyjną technologię. To ekscytująca przygoda dla dzieci, a dla rodziców gwarancja, że ich pociechy zdobędą wszystkie umiejętności niezbędne do tego, by doskonale radzić sobie w ruchu drogowym.

      Zajęcia te dokonują przełomu w kwestii edukacji z zakresu bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym po to, żeby one już zawsze mogły bezpiecznie pokonywać trasę między szkołą a domem.Nauka przez zabawę. Organizatorem projektu była p. Anna Westfahl.

     • Warsztaty artystyczne Karuzela

     • Miesiąc października jest dla naszych dzieci wyjątkowo intensywnym czasem. Dzieci nie tylko uczestniczą w równych uroczystościach szkolnych, ale również rozpoczęli cykl wyjazdów na warsztaty artystyczne do Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie. Uczniowie klas I-III mieli okazję podczas pierwszych zajęć obcować ze sztuką poprzez ekspresje całym ciałem.

      Dzieci spojrzały na elementy naturalnej ekspresji jako na komplementarne zjawisko. Zapisały swoje intencje, emocje, opowieści czerpane z pokładów nieskończonej wyobraźni, przez ruch, gest - na papier. Uruchomiły całych siebie, traktując linię jako przedłużenie swojego ciała i swoich myśli. Swobodnie eksplorowały możliwości jakie daje ciało w procesie twórczym.

      Wszyscy bawili się świetnie i wracali do szkoły w znakomitych humorach. 

      Maja Jacenik

     • Pasowanie Pierwszoklasistów.

     • Dnia 14 października odbyło się uroczyste pasowanie uczniów z klasy pierwszej. Pierwszaki zaprezentowały się w krótkiej części artystycznej. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania oraz wręczyła uczniom legitymacje szkolne na znak wstąpienia w społeczność uczniowską. Uczniowie otrzymali również symboliczne medale oraz rożek obfitości pełen słodyczy. Życzymy naszym pierwszakom, aby dumnie kroczyli drogą edukacji i czuli się w szkole bezpiecznie i szczęśliwie.

      Opracowała: Maja Jacenik