#Witaminki Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały dzisiaj buraka Bruno (buraka ćwikłowego)- projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.
M. Lewicka
#Witaminki Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały dzisiaj buraka Bruno (buraka ćwikłowego)- projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.
M. Lewicka
Dzień 07.11 obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie klas I-IV i nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w programie edukacyjnym pt: "Energia Odnawialna". W warsztatach organizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS pani animator omówiła z dziećmi m.in. źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. Odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Ponadto uczniowie wykonali trzy eksperymenty: zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym oraz zorganizowali wyścigi samochodzikami napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi. Sesja zdjęciowa pt. „Mały laborant” była miłym dodatkiem i świetną zabawą.
Pierwszy etap konkursu Instalogik
W tym roku szkolnym w konkursie Instalogik brało 8 uczniów z klas IV-VII.
Aleksandra Caban
Nadine Kosior
Jolanta Mierzwińska
Natalia Siedlecka
Filip Bednarczyk
Nikodem Arkit
Jakub Siedlecki
Klaudia Świątek
Do drugiego etapu przeszło troje uczestników. Są to:
Jolanta Mierzwińska klasa IV
Filip Bednarczyk klasa V
Jakub Siedlecki klasa VI
Klaudia Świątek klasa VII
Wszystkim uczestnikom gratuluję podjęcia wyzwania a za osoby, które przeszły do drugiego etapu trzymam kciuki.
S. Wroniak
W 1. etapie zostało zakwalifikowywanych 12626 osób z 1666 szkół. Do 2. etapu zakwalifikowało się 6758 osób, z czego 5878 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 880 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.
O konkursie
InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.
Strona organizatora
Dynia Dana - dzieci z oddziału przedszkolnego poznały kolejnego bohatera projektu edukacyjnego promującego zdrowe nawyki żywieniowe pt. "Witaminki". Zobaczyliśmy różnego rodzaju dynie. Poznaliśmy dynię wszystkimi zmysłami. Były też zabawy matematyczne - liczenie dyń, porównywanie ze względu na kolor, wielkość, ciężar, tworzenie zbiorów. Wydrążyliśmy dynie z pestek, spróbowaliśmy jak smakują pestki dyni. Na końcu wykonaliśmy prace plastyczne wykorzystując nasze pestki
M.Lewicka
I znów się działo! Jak co roku i w tym przystąpiliśmy do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie" wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom", której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Jak widać czytać można wszędzie i w każdej pozycji Dziękuję wszystkim „zerówiakom”, uczniom i pracownikom naszej szkoły za aktywne włączenie się do tego niesamowitego wydarzenia. #przerwanaczytanie #obchodyMiędzynarodowegoMiesiącaBibliotekSzkolnych Do zobaczenia za rok!
M. Sowa
19 października uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w pierwszej lekcji projektu #Naukawplecaku, podczas której „pojechali” na wycieczkę do lasu. Lekcja online pomogła dzieciom poszerzyć i utrwalić dotychczasową wiedzę nt. przyrody ożywionej i nieożywionej, warstw lasu oraz jego rodzajów. Dzieci w trakcie oglądania notowały sobie najważniejsze informacje w formie mapy myśli. Wspaniałą niespodzianką było pokazanie, jak w szybko można narysować siedzącego liska. Trzeciakom bardzo podobała się taka forma lekcji i już czekają na następną.
M. Sowa
13 października Dzień Edukacji Narodowej w przeddzień Święta Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Krzysztofa Sowy. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Wicewójt Gminy Bogdaniec Rafał Deptuła. Apel był okazją do przypomnienia okoliczności powstania Komisji Edukacji Narodowej i jej dokonań w budowaniu szkolnictwa na ziemiach polskich. Były okolicznościowe wiersze, piosenki i nagrody dla nauczycieli. Przedstawiciele rodziców i Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia i wręczyli pracownikom szkoły wiązanki kwiatów.
K. Sowa
29 września obchodziliśmy w naszej szkole #Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, święto ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, którego patronką jest Janina Porazińska. Czytanie na głos ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka: m.in. rozwija słownictwo, wyobraźnię, poprawia koncentrację, wspomaga pamięć, a dzięki bliskości rodzica, opiekuna, czy nauczyciela pomaga w budowaniu i rozwijaniu więzi. To również wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu z najbliższymi. Choć inicjatywa skierowana jest do najmłodszych, to korzystajmy z niej wszyscy. Czytajmy co najmniej 20-30 minut dziennie, a efekty nas samych zaskoczą.
M.Sowa
Uczniowie kl. 2 zaczęli realizację innowacji pedagogicznej " Akademia Ciekawego Dziecka" Zajęcia mają na celu wzbudzić w dzieciach naturalną ciekawość świata. Dzieci zachęcane są do stawiania tez, zadawania pytań i wyciągania wniosków. Pierwsze zajęcia dotyczyły kosmosu, a szczegółowiej temperatury w nim panującej. Uczniowie mieli mnóstwo pomysłów jaka może być temperatura w kosmosie. Odpowiedz bardzo zaskoczyła uczniów . Na podsumowanie komicznych poczynań drugoklasiści wykonali piękne prace plastyczne .
M. Jacenik
20 września 2023r. wczesnym rankiem dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III wybrały się w fantastyczną podróż pełną przygód do Pirackiego parku rozrywki w Kościanie. Na miejscu okazało się, że piracki park opanowali Indianie, którzy zorganizowali nam pełen przygód rejs tratwą. Oprócz tego piekliśmy przepyszne kiełbaski na ognisku, hasaliśmy po placach zabaw, bawiliśmy się laserami. To był dzień pełen atrakcji
M.Lewicka
15 września dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 obiegło kroplowe szaleństwo. To dziś przypada Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie poznali historię kropki. Pokonali gimnastyczną ścieżkę kropeczki, a nawet grali w Bule. Świętowanie było bardzo aktywne i twórcze. Dzieci odkryły, że "zwykła" kropka okazała się "niezwykłym " początkiem twórczej przygody.
M. Jacenik
W piątek 8.09.2023r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Młodzież wybrała również Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Miło mi poinformować, że Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Nikodem Arkit z kl. 6, z-ca Wanessa Łukomska z kl. 7, sekretarzem Milena Olszta z kl. 7, członkami Michał Arkit kl. 7 i Filip Sawicki kl. 4.
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego i zarazem Rzecznikiem Praw Ucznia został p. Krzysztof Sowa.
Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę owocnej współpracy.
M.Jacenik
Z okazji nowego roku szkolnego 2023/2024 w dniu 04.09.2023r. społeczność szkolna wzięła udział we mszy św. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego szczególnie serdecznie powitaliśmy oddział przedszkolny oraz pierwszoklasistów. Wśród grona pedagogicznego nie zabrakło nowych nauczycieli, którzy również spotkali się z ciepłym przyjęciem. Pani dyrektor Natalia Pisula życzyła wszystkim, aby nowy rok szkolny obfitował w sukcesy, był pełen ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Nie zabrakło wspomnień w 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamięć poległych uczciliśmy minutą ciszy. Pa apelu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.
Beata Kisielewicz-Chwirot
1. 7.30 – 8.15
2. 8.25 – 9.10
3. 9.20 – 10.05
4. 10.10 – 10.55
5. 11.05 – 11.50
6. 12.05 – 12.50
7. 13.00 – 13.45
8. 13.50 – 14.35
W dniu 03.04.2023r i 04.04.2023r. uczniowie reprezentowali naszą szkołę w ogólnopolskim turnieju wiedzy z geografii. Organizatorem konkursu była firma AGROBIOEXPERT dr Andrzej Jurkowski z Zielonej Góry. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań na platformie internetowej. Zadania przewidziane były dla dwóch kategorii: uczniów kl. V-VI i VII-VIII. W konkursie wzięli udział: Jakub Siedlecki, Michał Arkit, Wojciech Olszta, Jakub Krasicki, Seweryn Konaszewicz, Dawid Migas, Lucjan Zaporowski, Julia Wilde, Mateusz Sawicki. Trzymamy kciuki!Beata Kisielewicz-Chwirot
Z okazji nadchodzących
Świąt Wielkanocnychżyczymy samych ciepłych i radosnych chwil,udanego odpoczynku przy rodzinnym stole orazmnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym
życzą
Uczniowie, Pracownicy
oraz
Dyrektor
Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie.
Ogłaszamy konkurs na wykonanie bryloczków w technologii obiektów 3D
do gabinetów lekcyjnych. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę celującą
z zajęć informatycznych. Zwycięzca otrzyma nagrodę niespodziankę.
Gotowe projekty proszę składać w gabinecie nr 9
u Pana Sławomira Wroniaka
Powered by aSc EduPage