• OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY Z GEOGRAFII

• W dniach 15 -16.04.2024r. chętni uczniowie z kl. V-VII wezmą udział w Ogólnopolskim
            Turnieju Wiedzy z geografii. Konkurs obejmuje dwie kategorie wiekowe: kl. V-VI i VII-VIII
            Turniej w formie testu odbywa się na platformie internetowej. Organizatorem konkursu jest
            firma  AGROBIOEXPERT dr Andrzej Jurkowski. Odważnym do sprawdzenia swojej wiedzy
            gratulujemy. Trzymamy kciuki i powodzenia!
            Beata Kisielewicz-Chwirot

• Witaminki

• Marchewka Maja - bohaterka projektu edukacyjnego pt.  "Witaminki" promującego zdrowe nawyki żywieniowe,  którą w Dniu Marchewki poznały i posmakowały dzieci z oddziału przedszkolnego

M. Lewicka

• 21 marca 2024 – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

• W czwartek 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Obchody tego dnia zaplanował Samorząd Uczniowski. Kto chciał i mógł, przyszedł tego dnia do szkoły ubrany bardzo kolorowo.  Każda klasa przygotowała plakat powitalny, który zaprezentowała na spotkaniu w sali gimnastycznej. Tam też 19 utalentowanych uczniów przedstawiło swoje umiejętności w ramach szkolnego „Mam Talent”. Były śpiewy, tańce, recytacje, pokazy gimnastyczne i prace plastyczne. Każdy otrzymał słodki upominek. W międzyczasie posilaliśmy się kiełbaskami z grilla.

Specjalne podziękowania:

- Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i poczęstunku,

- panu Tomkowi, paniom Barbarze i Bożenie za upieczenie kiełbasek,

- wychowawcom i pozostałym nauczycielom za motywowanie uczniów do przygotowania plakatów i zaprezentowania się w pokazach,

- uczniom za przygotowanie plakatów, przedstawione prezentacje i wspólną zabawę.

Opiekun SU Krzysztof Sowa

• Cebula Celina

• Cebula Celina - bohaterka projektu edukacyjnego pt."Witaminki " promującego zdrowe nawyki żywieniowe.

• Projekt "Witaminki "

• Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach projektu "Witaminki " poznały dzisiaj paprykę Polę. Było smacznie i zdrowo

• Jasełka

• Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt szkolna grupa teatralna wystawiła jasełka. W dniu 22 grudnia 2023 roku wszystkie klasy wraz z wychowawcami zebrały się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się przedstawienie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś młodzi aktorzy i muzycy.

Ogromne zaangażowanie uczniów zaowocowało gromkimi brawami. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych oraz poznania bożonarodzeniowych tradycji.

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W SZKOLE

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBCZYNIE.

Podziękowania dla Rady Rodziców,

a w szczególności dla Pani Lilianny Arkit, Pana Marka Bednarczyka oraz Pana Sylwestra Cabana.

• Festiwal Kolęd i Pastorałek

• Kolejny Festiwal Kolęd i Pastorałek za nami. Wystąpili w nim wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Każda klasa przygotowała kolędę/pastorałkę/piosenkę świąteczną. Zaprezentowały się również trzy zespoły i dwóch solistów (jeden grał na skrzypcach). Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Podsumowano również konkurs Samorządu Uczniowskiego na najładniejszą dekorację świąteczną klasy. Pierwsze miejsce zajęła klasa druga, drugie - pierwsza, a trzecie - klasa trzecia. Gratulujemy

• Dziś mamy Święto Dziadka.

• "Dziś mamy Święto Dziadka. Okazja niezwykle rzadka...." Dlatego z tej okazji Dziadkowie i Babcie licznie przybyli do naszej szkoły, by obejrzeć występy, które dla nich przygotowali wnuczęta. Były wiersze, śpiewy i tańce. Po występach Dziadkowie i Babcie wraz z wnukami wykonali sobie pamiątkowe zdjęcia

• Pączkujemy, czyli wyślij pączka do Afryki

• Dnia 08.02.2024 r. odbyła się w naszej szkole akcja Pączkujemy, czyli wyślij pączka do Afryki. Wspólnie udało nam się zebrać 336 zł, które przelejemy na konto fundacji.

Dziękujemy za udział w akcji

• Dzień piżamy i popcornu

• Ferie czas zacząć  W piątek, ostani dzień przed feriami nasi najmłodsi uczniowie rozpoczęli już błogie leniuchowanie. Celebrowali dzień piżamy i popcornu. Dzieci przyszły do szkoły w pismach i szlafrokach , a na nogach mieli stylowe bambosze. Tak trzeba zaczynać ferie.

Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku. Uważajcie na siebie i odpoczywajcie.

• Poczta walentynkowa

• 14 lutego były Walentynki. A w związku z tym że są to ferie zimowe samorząd uczniowski zorganizował pocztę walentynkową w piątek przed feriami. Każdy mógł napisać swoją walentynkę i przekazać przez "listonoszki walentynkowe".

• Szkolny Konkurs Recytatorski oraz Przegląd Piosenki.

• Dnia 8 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski oraz Przegląd Piosenki. Uczniowie solidnie przygotowali się do swych wystąpień i umili Święto Kobiet melodyjnym śpiewem i piękną recytacją. Gratulujemy laureatom, tj. Nikoli Ślusakowicz, Kajetanowi Wesołowskiemu, Filipowi Sawickiemu oraz Bartoszowi Kretusowi, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie. Pozostałym uczestnikom bardzo dziękujemy.