• Szlachetny gest

     • W miesiącu październiku postanowiliśmy pomóc chorym dzieciom z Fundacji „Szlachetny gest”. Zbieramy pieniążki, które przeznaczymy dla dwojga dzieci – na jeden z najdroższych leków świata oraz na leczenie w Stanach Zjednoczonych.

      Druga akcja polega na sprzedaży cegiełek - pomocy naukowych w cenie 2,00 zł/szt. Pozyskane fundusze przekażemy dla Fundacji na rzecz osób Niewidomych

      i Niepełnosprawnych z Gdyni. Oba działania uwrażliwiają nas na potrzeby innych ludzi. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą i lubią pomagać do wzięcia udziału w obu akcjach.
       

       

      Opiekun SKW Beata Kisielewicz-Chwirot

     • Światowy Dzień Zwierząt 2021

     • 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt (World Animal Day). Organizując zbiórkę karmy i akcesoriów dla zwierząt żyjących w schroniskach w Gorzowie Wlkp. wolontariusze chcą zwrócić uwagę na los bezdomnych zwierząt. Zachęcamy wszystkich serdecznie do zaangażowania się w tą akcję, dzięki której możemy pomóc naszym najwierniejszym przyjaciołom.

       

      Opiekun SKW Beata Kisielewicz-Chwirot

     • 15 października - Międzynarodowy Dzień Mycia Rąk

     • Higiena rąk to temat pierwszych zajęć w ramach Czyściochowej Akademii, do której już dzisiaj przystąpili Pierwszoklasiści. Program edukacyjny umożliwia dzieciom zdobycie wiedzy na temat higieny i odporności. Atrakcyjne eksperymenty i ciekawe filmy pobudzają dziecięcą wyobraźnię i zachęcają do aktywnego udziału w zajęciach. A czy tak było? Odpowiedzią są załączone zdjęcia.

      Opracowała: Małgorzata Sowa

     • „Pola Nadziei”.2021

     • Szkolny Klub Wolontariusza dołączył we wrześniu 2021 do ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”. Cebulki żonkili cieszyły się dużym powodzeniem i rozeszły się w błyskawicznym tempie. Łącznie zebraliśmy 241,00 zł, które przekazaliśmy dla Hospicjum im. Św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji oraz uczniom pierwszej klasy, którzy część cebulek przeznaczyli na szkolną rabatę.

      Opiekun SKW Beata Kisielewicz-Chwirot

       

     • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

     • Nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. Nareszcie jesteśmy pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na spotkaniu przedstawiliśmy montaż słowno-muzyczny oklaskiwany przez Rodziców i złożyliśmy ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie zostaliśmy pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów, otrzymaliśmy legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy i upominki od Rodziców. Starsze Koleżanki przypomniały nam o zasadach panujących w naszej szkole i zapewniły o swojej pomocy w każdej sytuacji. Trzymamy za słowo  Niespodzianką był występ zespołu instrumentalnego, w skład którego wchodzi nasz klasowy kolega Tomasz oraz tort przygotowany przez Jego Mamę i ciasto upieczone przez Mamę Nikoli, mniam!

      Opracowała: Małgorzata Sowa

     • Angielski Mistrz Wypracowań!

     • Portal edukacyjny Dyktanda.pl zaprasza na konkurs Angielski Mistrz Wypracowań!

      W tym przypadku zmagania uczestników będą polegały na objaśnianiu zagadnień z najpopularniejszego języka obcego. Ale uwaga! Serwis Dyktanda.pl oczekuje, że prace konkursowe pisane będą po polsku, tak aby mogły pełnić funkcję wsparcia dla osób , które dopiero uczą się angielskiego. Jedynie przykłady i nazwy np. czasów trzeba pisać po angielsku. Jakie są przewidziane tematy wypracowań? To np. łatwe i skomplikowane wyrazy, potoczne zwroty oraz czasy i inne elementy gramatyki.

      Warto wspomnień, że uczestnicy konkursu sami wybierają nie tylko tematy, jakie chcą opracować (z przygotowanej, obszernej listy), ale także nagrody, które zdobędą w zamian za wysoką lokatę w rankingu (do określonego pułapu kwotowego). Organizator nagrodzi aż pięćdziesięciu najlepszych uczestników! Dodatkowo przewidziane zostały nagrody gwarantowane za zgromadzenie danej liczby punktów.

      Konkurs właśnie się rozpoczął i potrwa do 5 grudnia 2021 r.

      Nie ma ograniczeń wiekowych, a przygotowane tematy pozwalają na udział osobom na różnych poziomach zaawansowania. Początkujący mogą np. pisać o kolorach, a zaawansowani omawiać czasy złożone. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno uczniów, jak i dorosłych.

      Zapisy do konkursu, lista tematów oraz lista nagród dostępne są na stronie: https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/angielski-mistrz-wypracowanUdział w konkursie jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!

     • Witaminki, witaminki..

     • .Wczoraj 28,09 - przy okazji omawiania znaczenia witamin w naszym organizmie - świętowaliśmy Dzień Jabłka, najpopularniejszego owocu w naszym kraju. A dzisiaj połączyliśmy go z pyszną marchewką i buraczkiem i powstał wspaniały zdrowy, świeżutki soczek. Niektórzy z nas pierwszy raz mieli okazję obsługiwać sokowirówkę i napić się świeżo zrobionego naturalnego napoju. Był pyszny, byli nawet chętni na dokładkę aż im wąsy urosły:)

      Opracowała: MAłgorzata Sowa

     • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W piątek 1 października odbyła się w naszej szkole jedenasta edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, w którym uczestniczy 5644 szkół z całego świata. Bezpłatna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki zachęca do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym wydarzenia jest Wydawnictwo „Karty Grabowskiego” z Poznania. Na terenie szkoły przeprowadzili je: Krzysztof Sowa – Koordynator Lokalny, Koordynatorzy: Małgorzata Sowa, Justyna Balcer, Alicja Tużnik (mama jednego z uczniów), wszyscy przed laty związani z Mistrzostwami Polski w Tabliczce Mnożenia (jako uczestnicy lub opiekunowie), „wymyślonymi” przez Pana Andrzeja Grabowskiego – twórcę kart.

      Uczniowie z klas IV – VIII rywalizowali w następujących konkurencjach: egzamin tabliczki mnożenia, Królowa/Król Skakanki, Piłkarz/Piłkarka Matematyk, Miniolimpijczyk (zmodyfikowana gra Olimpijczycy). Najlepsi w każdej klasie zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

      Nagrodzeni uczniowie:

      Klasa IV – Milena Piasecka, Bartek Kretus, klasa V – Milena Olszta, Wojciech Olszta, klasa VII – Zuzanna Balcer, Mateusz Sawicki, klasa VIII – Wiktoria Sawicka, Oliwier Jewiak.

      Uczniowie z klas 0 – III rozwiązywali łamigłówki zaproponowane przez „Karty Grabowskiego”.

      Koordynator Lokalny Krzysztof Sowa

     • Międzynarodowy Dzień Tłumacza

     • Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji.  Nie tylko chłopcy mieli swoj dzień.  Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Tłumacza. Jak się okazało mamy w swoim gronie tłumacza przysięgłego, którym jest p. Beata Kisielewicz-Chwirot.  Pani Beata opowiedziała dzieciom z klas 0-3 na czym polega praca tłumacza.  Dzieci dowiedziały się o istnieniu tłumaczenia symultanicznego, które jest najtrudniejszym z tłumaczeń.  Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy jaką drogę trzeba przejść,  żeby zostać tłumaczem. Wniosek nasuwał się sam - warto uczyć się języków obcych.  Dziękujemy p. Beacie za poświęcony czas i wyczerpującą prezentację zawodu tłumacza. Opracowała: Maja Jacenik

     • Dzień Kropki

     • Dzień Kropki w klasie pierwszej. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, jeszcze w oddziale przedszkolnym, bawiliśmy się z kropkami. Dzisiaj pojawiły się nie tylko na naszych ubraniach, ale i zadania, które wykonywaliśmy pełne były kropek i kropeczek. Bardzo nam się podobało, że mogliśmy sobie w ciekawy i kolorowy sposób utrwalić poznane literki. Super zabawą było wyszukiwanie i składanie pociętych elementów, aby stworzyły kolorowe kółko. Trzeba mieć sokoli wzrok, żeby wyszukać te właściwe W nagrodę otrzymaliśmy super dyplomy, oczywiście z kropkami.

      Opracowała: Małgorzata Sowa

     • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA 2021 r.

     • Godzina 9.00 – dla klas I – VIII, godzina 09.30- dla oddziału przedszkolnego. Obowiązuje strój galowy.
      Dowóz dla klas I – VIII: godz.  8.30 Wieprzyce, 
                               8.35 Jeżyki
                               8.37 Jasiniec
                               8.45 Chwałowice sala 
                               8.47 Chwałowice mostek                                Odwóz: godz. 9.45
      ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY – godzina 09.30
      ​- SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ  gabinet nr 3 
      Wejście główne 
      do szkoły wchodzi 1 dziecko z jednym rodzicem/prawnym opiekunem,
      opiekunowie posiadają maseczki, dezynfekują ręce w wyznaczonym miejscu. 
      uczniowie oraz opiekunowie zajmują wyznaczone miejsca (krzesełka) ustawione 
      w odstępach 1,5m,  
      KLASA 1 – godzina 09.00
      SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ W SALI GIMNASTYCZNEJ
      Wejście od strony placu zabaw;  
      do szkoły wchodzi uczeń klasy 1 z jednym rodzicem/prawnym opiekunem,
      opiekunowie posiadają maseczki, dezynfekują ręce w wyznaczonym miejscu. 
      uczniowie oraz opiekunowie zajmują wyznaczone miejsca (krzesełka) ustawione 
      w odstępach 1,5m,  
      wychowawca z uczniami udaje się do sali lekcyjnej, szatni (ok. 15-20 minut). W tym czasie opiekunowie pozostają w sali gimnastycznej,  
      wychowawca przyprowadza uczniów do sali gimnastycznej, gdzie rodzice odbierają dzieci.  
      KLASY 2-8 – godzina 9.00     
      Spotkanie uczniów z wychowawcami. Uczniowie przychodzą w maseczkach, dezynfekują ręce. Do szkoły nie wchodzą rodzice/ prawni opiekunowie. Uczniowie klas kierują się bezpośrednio do swoich gabinetów. Uczniowie klas 2 – 8 - wchodzą wejściem od strony szatni.
      Klasa Nr gabinetu Wychowawcy klasy
      I sg Małgorzata Sowa
      II 10 Ilona Dziaduk
      III 16 Maja Jacenik
      IV 13 Gaca Edyta
      V 9 Kisielewicz-Chwirot Beata
      VII  15 Gazdecka Edyta
      VIII 11 Krzysztof Sowa

      9.00 – 9.45 ​- spotkanie z wychowawcami w gabinetach lekcyjnych.


      Dyrektor szkoły
      Natalia Pisula

     • Mobile punkty spisowe

     • Informacja !!!

      Dnia 09 czerwca br. w salach wiejskich na terenie Gminy Bogdaniec utworzone zostaną mobilne punkty spisowe. Zachęcamy wszystkie osoby, które jeszcze nie dokonały samospisu przez internet.

      Przygotuj do spisu:

      1. pesel,

      2. nazwisko rodowe matki,

      3. pesele oraz dane osobowe wszystkich domowników wspólnie zamieszkujących,

      4. dane dotyczące powierzchni mieszkania, ilość pokoi i kuchni z oknem, sposób ogrzewania, rok oddania budynku do użytku, itp.

      Pamiętaj jeden członek rodziny może spisać wszystkich domowników!

       

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

     • Dzień Ziemi 2021

     • W dniu 14.04.2021r.obchodzimy w naszej szkole Dzień Promocji Zdrowia oraz Dzień Ziemi.Podczas nauki stacjonarnej dzień ten  jest  szczególnie wyczekiwany przez  uczniów ,ponieważ w ramach lekcji uczestniczą oni w rozgrywkach sportowych,oraz wykazują się  wiedzą o zdrowiu.Mamy nadzieję, że w przyszłym roku tak właśnie będziemy  się bawić.Przy nauczaniu zdalnym nasi uczniowie też nas nie zawiedli.Wykonali piękne  plakaty o powyższej tematyce.Na lekcjach wychowania fizycznego  dowiedzieli się o czynnikach wpływających na zdrowie oraz ważnej aktywności fizycznej wpływającej na nasze samopoczucie.Starsi uczniowie na lekcjach biologii wzięli udział w Turnieju wiedzy o zdrowiu i ekologii.Najlepsza okazała się klasa VÌÌ,drugie miejsce klasa VIII i III miejsce klasa VI.Wszystkie klasy wykazały się dużą wiedzą w tych tematach.Na zwycięzców w szkole będzie czekać nagroda niespodzianka.Uczniowie obejrzą również prezentację o naszej planecie.Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.Już nie możemy doczekać się tych dni w przyszłym roku. Do zobaczenia.
      Opracowała: Edyta Gaca
     • Wielkanoc 2021

     • Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
      radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, 
      Wszystkiego co najlepsze
      wiosennych nastrojów,
      ciepłej, radosnej atmosfery,
      miłych spotkań z Najbliższymi
      oraz smacznego jajka
      i mokrego Lanego Poniedziałku. 
      Pomimo trudnej sytuacji i zagrożeń,
      niech te Święta Wielkanocne
      będą dla Nas Wszystkich źródłem
      siły do dalszej pracy, radości,
      nadziei i optymizmu na cały rok.

      Życzy Natalia Pisula

      Dyrektor SP w Lubczynie

     • Klasy I - III wracają do nauki zdalnej

     • Od 22 marca 2021r. do 9 kwietnia 2021r. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki zdalnej.

      Uczniowie klas IV-VIII będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.

      Źródło: Konferencja prasowa Ministra Zdrowia z dn. 17.03.2021 r.