• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień 06 GRUDZIEŃ 2019

• 21.08.2020 11:53
        • Celem obchodów Dnia Życzliwości i Pozdrowień jest przypomnienie nam wszystkim jak ważne są wzajemna życzliwość, uprzejmość, empatia

w kształtowaniu codziennych realcji międzyludzkich. Co możemy zrobić dla siebie i kolegów, aby w naszych domach i w szkole panował przyjemny nastrój

i atmosfera można było dowiedzieć się popdczas krótkiego apelu oraz z gazetki - serca, na którym wolontarusze zamieścili mnóstwo dobrych rad. W tym dniu obowiazywał strój w kolorze żółtym. Miłym akcentem była „Poczta Życzliwości”, dzieki której wielu z was otrzymało kartki z wyrazami sympatii od kolegów i koleżanek. Ogłoszono konkurs na najbardziej życzliwą osobę

w szkole. Po głosowaniu, w którym wzieli udział wszyscy uczniowie ogłoszono zwyciężczynie konkursu: Oliwię Arkit z kl. VI, Zuzannę Marciniak z kl. VIII oraz Dorotę Czupryńską z kl. V, które otrzymały upominki.

• Zbiórka żywności i akcesoriów dla piesków 18 PAŹDZIERNIK 2019

• 21.08.2020 11:51
        • Miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Pamiętajcie nie tylko o swoich domowych pupilach, lecz również o pieskach, które trafiły do schroniska i wymagają szczególnej troski a niekiedy długotrwałego leczenia. Cały czas trwa zbiórka żywności

i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. I ty możesz wesprzeć naszą akcję! Nie bądź obojętny na los zwierząt!

• Pola Nadziei 18 PAŹDZIERNIK 2019

• 21.08.2020 11:50
        • Swoją działalność Szkolny Klub Wolontariusza zainicjował w bieżącym roku szkolnym udziałem w trzynastej edycji Ogólnopolskiej Kampanii „POLA NADZIEI.

Akcję rozpropagował ks. Łukasz Niedzielski, który dostarczył cebulki żonkili. Celem kampanii było uwrażliwienie dzieci i dorosłych na problemy chorego i potrzebującego człowieka. Dochód ze sprzedaży cebulek kwiatów w wysokości 175,50 zł został przekazany przez księdza na rzecz chorych będących pod opieką Hospicjum św Kamila w Gorzowie Wlkp. Dzięki waszemu wsparciu wiosną będzie można podziwiać żonkile, zasadzone przez uczniów przed budynkiem szkoły. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję!

• Szlachetna paczka 2018 04 LUTY 2019

• 21.08.2020 11:49
        • W tym roku klasa pierwsza postanowiła przyczynić się od akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie przynosili odzież, żywność, gry, zabawki, środki higieniczne itp., aby potem przekazać je do Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzyszczynce . Uczniowie byli zaskoczeni, gdyż P. Rafał Deptuła osobiście wręczył podziękowanie i stroik dla klasy pierwszej. Jednakże na tym pomoc pierwszaków się nie skończyła. Nadal można przynosić rzeczy przydatne dla potrzebujących.

Opracowała : Elżbieta Matuszek

• Świąteczny upominek 17 GRUDZIEŃ 2018

• 21.08.2020 11:47
        • Członkowie SKW wykonali piękne kartki świąteczne z życzeniami dla pensjonariuszy „Domu na Wzgórzu” w Jeninie. Do kartek dołączyliśmy zrobione własnoręcznie ozdoby świąteczne. Wspaniałe ozdoby wykonali uczniowie kl. II: Michał Arkit, Wojciech Olszta, Jakub Krasicki, Milena Olszta, Alan Marciniak, Wanessa Łukomska, Jakub Siedlecki z kl. I

i Magdalena Siedlecka z kl. VI. Mamy nadzieję, że te drobne upominki rozpromienią twarze obdarowanych nimi osób. Serdecznie dziękujemy uczniom za przygotowanie kartek

i dekoracji, w które włożyli wiele pracy i serca.

Opiekun SKW: Beata Kisielewicz-Chwirot