• Lapbook

          • Lekcje powtórzeniowe z przeczytanych lektur mogą być kreatywne i inspirujące. Lapbook, to świetna metoda na podsumowanie cyklu lekcji oraz utrwalenie swojej wiedzy przed sprawdzianem.

            A. Bałajewicz

          • GRAMATYCZNY ESCAPE ROOM

          • GRAMATYCZNY ESCAPE ROOM- utrwalenie wiadomości z części mowy, rywalizacja, poszukiwanie ukrytych zadań. Podsumowując, świetna zabawa!

            A. Bałajewicz

          • Tydzień gramatyki

          • Akcja Tydzień gramatyki z ᴇᴅᴜᴋʀᴇᴀᴛʏᴡɴᴇ już za nami, ale my bawimy się dalej. Zarówno na zajęciach edukacyjnych jak i i pozalekcyjnych wykorzystujemy materiały do pogłębienia wiedzy i umiejętności z zakresu gramatyki języka polskiego. To wspaniała zabawa, a przy okazji utrwalenie wiadomości.

            M.Sowa

          • Podziękowania

          • Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie wraz w wychowawczynią Magdaleną Lewicką serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, dzięki którym dzieci otrzymały nowe, piękne zabawki: Małgorzacie Lipińskiej,  Renacie Sucheckiej,  Kamilowi Świderskiemu, Tadeuszowi Kostyra, Małgorzacie Wierzbickiej, Damianowi Drzewieckiemu oraz  Tomaszowi Kowalik - Nester! 

            Serdecznie dziękujemy 

          • Rekrutacja 2024-2025

          • Dyrektor Szkoły Podstawowe

            im. Jana Pawła II w Lubczynie

             

            ogłasza nabór do klasy I szkoły podstawowej

            oraz do oddziału przedszkolnego.

            Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie
            w terminie od 15.02.2024 r. do 22.02.2024 r.

            Postępowanie uzupełniające odbywać się będzie
            w terminie od 18.03.2024 r. do 22.03.2024 r.

            Wnioski o przyjęcie dziecka do klasy I
            i oddziału przedszkolnego dostępne
            są na stronie internetowej szkoły

            www.splubczyno.edupage.org
            oraz w sekretariacie szkoły.

            W przypadku pytań proszę dzwonić pod numer telefonu 95 751 01 06

          • KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

          • Tegoroczny konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w j. niemieckim cieszył się dużą

            popularnością. Wspaniałe prace zdobią hol naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom
            za zaangażowanie, wspólnie spędzony czas i kultywowanie tradycji. Wszyscy uczestnicy konkursu
            otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz oceny celujące z przedmiotu za
            aktywność. Dodatkowe nagrody otrzymali uczniowie za prace, które wyróżniały się szczególną
            pomysłowością i kreatywnością.
            Beata Kisielewicz-Chwirot

          • Mikołajki w klasach 1-3

          • Mikołajki w kl. 1-3 i oddziałem przedszkolnym rozpoczęły się tradycyjnymi prezentami od Mikołaja. Dzieci były zachwycone podarunkami (od razu przeszły do konsumpcji i zabawy . Uczniowie mieli okazję również rozkodować Mikołaja i wykonać elfa z papieru .

            Na tym się nie kończy świętowanie, gdyż już w piątek uczniowie jadą do kina oraz na warsztaty czytelnicze. 

            M. Jacenik

          • Każdy może zostać Świętym Mikołajem

          • Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłosił konkurs "Każdy może zostać Świętym Mikołajem" - na najładniej wykonaną postać Świętego Mikołaja. Wykonane prace można oglądać na dolnym holu. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po szkolnych jasełkach.

            K. Sowa

          • Europejski Dzień Języków Obcych

          • W trakcie obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych w dniu 28 listopada 2023r.każda klasa zaprezentowała plakat, flagę i program artystyczny wybranego kraju. W tym roku poznaliśmy bliżej kulturę takich krajów jak: Rumunii, Szwajcarii, Chorwacji, Malty, Grecji, Portugalii, Turcji i Szwecji. Prezentacje przeplatane były wspólnym śpiewaniem piosenek w j. niemieckim i angielskim, quizem językowym dla klas I-III, konkursem polegającym na rozwiązywaniu rebusów- nazw krajów europejskich dla klas IV-VII, zagadkami tematycznymi dla publiczności. Uczniowie przygotowali tańce, piosenki, scenki, prezentacje multimedialnei szereg ciekawostek o wybranym kraju. W quizie językowym I miejsce zdobyli uczniowie kl. I, II miejsce uczniowie kl. II i III miejsce uczniowie klasy III. Dzięki zaangażowaniu uczniów, wychowawców i rodziców mogliśmy podziwiać piękne stroje występujących. W tym roku komisji najbardziej przypadł do gustu program przygotowany przez klasy IV i VII, II miejsce przypadło kl. VI a III klasie V. Zarówno zwycięzcy, jak i uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody w postaci książek do nauki języków ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

             

            Beata Kisielewicz-Chwirot

          • Wycieczka szkolna do Berlina

          •  

            W dniu 29 listopada uczniowie kl. III-VII odwiedzili stolicę naszego sąsiada – Berlin. Wycieczka stanowiła doskonałą okazję do poznania znanych zabytków tej europejskiej stolicy – Reichstagu, Bramy Brandenburskiej, fragmentów Muru Berlińskiego,  poszerzenia wiedzy historycznej i integracji rówieśniczej. Uczniowie odwiedzili również Muzeum Historii Naturalnej. Nastrój świąteczny można było poczuć na jarmarku bożonarodzeniowym, gdzie oprócz tradycyjnych świątecznych specjałów dużą popularnością cieszyła się zimowa zjeżdżalnia. Największą frajdę sprawił uczniom dwugodzinny pobyt w Legolandzie.  Wielu uczniów przełamało lody i sprawdziło swoje kompetencje językowe 

            w trakcie rozmów ze sprzedawcami. Mimo złych warunków drogowych bezpiecznie dotarliśmy 

            z powrotem do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia. 

             

            Beata Kisielewicz-Chwirot

             

          • Andrzejki

          • Dnia 30.11 dzieci z klas 1-3 i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zabawi andrzejkowym. Oprócz świetnej zabawy dzieci miały okazję poznać nazwę swojego przyszłego zawodu (niektórzy nawet kilka razy losowali zawód  ) czy też imię wybranki .

          • Mały laborant

          • Dzisiejszy dzień tj. 07.11 obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie klas I-IV i nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w programie edukacyjnym pt: "Energia Odnawialna". W warsztatach organizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS pani animator omówiła z dziećmi m.in. źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. Odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Ponadto uczniowie wykonali trzy eksperymenty: zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym oraz zorganizowali wyścigi samochodzikami napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi. Sesja zdjęciowa pt. „Mały laborant” była miłym dodatkiem i świetną zabawą.

          • Konkurs plastyczny z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

          • W nawiązaniu do zbliżających się obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nauczycielki j. niemieckiego i j. angielskiego ogłosiły konkurs na plakat pt. „Języki drzwiami do Europy”. Jury najwyżej oceniło pracę uczennicy kl. II Mai Borkowskiej, II miejsce przyznano uczennicy kl. IV Klaudii Ronkiewicz a II miejsce zdobyła uczennica kl. II Hanna Jackiewicz. Komisja wyróżniła również prace uczniów kl. IV: Jana Jackiewicza, Leny Arkit i Filipa Sawickiego. Wszyscy otrzymali nagrody w postaci książek i fiszek do nauki języków, zakupione ze środków Rady Rodziców. Dziękujemy za zaangażowanie i wykonanie pięknych prac, które będą elementem dekoracji w Europejskim Dniu Języków Obcych.

             

            Beata Kisielewicz-Chwirot

             

          • #Witaminki

          • #Witaminki Dzieci z oddziału przedszkolnego poznały dzisiaj buraka Bruno (buraka ćwikłowego)- projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe.

            M. Lewicka

          • O energii odnawialnej

          • Dzień 07.11 obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie klas I-IV i nasi najmłodsi z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w programie edukacyjnym pt: "Energia Odnawialna". W warsztatach organizowanych przez Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS pani animator omówiła z dziećmi m.in. źródła energii, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów oraz w jaki sposób można tą energię zaoszczędzić. Odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej. Ponadto uczniowie wykonali trzy eksperymenty: zasilali lampkę za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, przemieniali energię słoneczną w ruch wiatraka wraz z sygnałem dźwiękowym oraz zorganizowali wyścigi samochodzikami napędzanymi mini panelami fotowoltaicznymi. Sesja zdjęciowa pt. „Mały laborant” była miłym dodatkiem i świetną zabawą.

          • Wyniki konkursu Instalogik

          • Pierwszy etap konkursu Instalogik

            W tym roku szkolnym w konkursie Instalogik brało 8 uczniów z klas IV-VII.

            Aleksandra Caban

            Nadine Kosior

            Jolanta Mierzwińska

            Natalia Siedlecka

            Filip Bednarczyk

            Nikodem Arkit

            Jakub Siedlecki

            Klaudia Świątek

            Do drugiego etapu przeszło troje uczestników. Są to:

            Jolanta Mierzwińska klasa IV

            Filip Bednarczyk klasa V

            Jakub Siedlecki klasa VI

            Klaudia Świątek klasa VII

            Wszystkim uczestnikom gratuluję podjęcia wyzwania a za osoby, które przeszły do drugiego etapu trzymam kciuki.

            S. Wroniak

             

            W 1. etapie zostało zakwalifikowywanych 12626 osób z 1666 szkół. Do 2. etapu zakwalifikowało się 6758 osób, z czego 5878 według klasyfikacji ogólnopolskiej i 880 osób według dodatkowej klasyfikacji geograficznej.

             

            O konkursie

            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

             

            Strona organizatora

            https://instalogik.pl/

             

             

             

             

             

             

          • Dynia Dana

          • Dynia Dana - dzieci z oddziału przedszkolnego poznały kolejnego bohatera projektu edukacyjnego promującego zdrowe nawyki żywieniowe pt. "Witaminki". Zobaczyliśmy różnego rodzaju dynie. Poznaliśmy dynię wszystkimi zmysłami. Były też zabawy matematyczne - liczenie dyń, porównywanie ze względu na kolor, wielkość, ciężar, tworzenie zbiorów. Wydrążyliśmy dynie z pestek, spróbowaliśmy jak smakują pestki dyni. Na końcu wykonaliśmy prace plastyczne wykorzystując nasze pestki

            M.Lewicka

          •  Przerwa na czytanie

          • I znów się działo! Jak co roku i w tym przystąpiliśmy do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie" wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom", której organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Jak widać czytać można wszędzie i w każdej pozycji  Dziękuję wszystkim „zerówiakom”, uczniom i pracownikom naszej szkoły za aktywne włączenie się do tego niesamowitego wydarzenia. #przerwanaczytanie #obchodyMiędzynarodowegoMiesiącaBibliotekSzkolnych Do zobaczenia za rok!

            M. Sowa